Bütçe Dostu Dekorasyon Önerileri

Bütçe Dostu Dekorasyon Önerileri

Evinizin dekorasyonunu yapmak zorlu bir süreç olabilir. Özellikle ekonomik anlamda bütçenizi sarsmadan dekorasyon yapmak çok önemlidir. İlk etapta imkansız gibi görünse de, bütçenizi sarsmadan evinizin ve diğer yaşam alanlarınızın dekorasyonunu yapmak hiç de ulaşılamaz değildir.

Yapılması gereken ilk şey, dekorasyon yapılacak olan alanda fizibilite çalışması yapmak olmalıdır. Böylelikle gerçekten ihtiyaç olabilecek dekorasyon ürünlerine yoğunlaşmış olacaksınız.

Kullanmadığınız Eskilerinizi Değerlendirin

Kullanmadığınız eşyaları ya da artık yer kapladığından dolayı eskiciye vermeyi planladığınız mobilyaları dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda trend haline gelen eski mobilyaları boyama yöntemiyle, yaşam alanınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Aksesuar amacıyla alacağınız dekorasyon parçalarının ekonomik olmasına dikkat edebilirsiniz. Dekorasyon yaparken büyük parçalar kullanmanız her zaman için şart değildir. Çok ucuz ama aynı zamanda şık küçük aksesuarlar ekonominizi sarsmadan dekorasyon yapmanıza yardımcı olacaktır.

El Becerinizi Kullanmaya Ne Dersiniz?

Dekorasyon ürünlerinin hepsini satın almanız şart değil. Eğer el beceriniz varsa, hiç umulmadık malzemelerden çok şık dekoratif ürünler elde edebilirsiniz. Örneğin, çalışmayan bir vantilatörden elektrik yuvası yaparak yatak odanıza çok sıra dışı ve çık bir görünüm kazandırmanız mümkündür.

Hayatınızı Renklendirin

Yaşam alanınızda farklı renklere yer vermeyi, yapacağınız dekorasyonun önemli bir bölümü olarak düşünebilirsiniz. Duvarlarınızı komple farklı renklerle boyamak hem zahmetli hem de masraflı olabilir. Bunun yerine farklı renklerde ekonomik duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca duvarı komple farklı bir renkle değiştirmek yerine farklı renklerde desenli çıkarmalar da ayrı bir çözüm yolu olabilir. Bu yolla çok şık yaşam alanlarına ekonomik bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Duvar renginin yanında canlı bir dekorasyon isteyenlerdenseniz, seçeceğiniz tekstil ürünleriyle de fark yaratabilirsiniz. Özellikle ekonomik anlamda avantajlı olması bakımından balkon, salon ve yatak odası gibi yaşam alanlarında renkli kırlent ve minderleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Çoğu zaman seçtiğiniz minder ya da kırlentler mobilyanızı değiştirmişsiniz gibi ayrı bir hava katacaktır.

En önemlisi evde ya da diğer yaşam alanlarında kullanmayacağınız, ihtiyacınız olmayacak olan ürünleri satın almamanız. Bu sayede hem ekonomik dekorasyon mümkün olacak, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçmiş olacaksınız.

2018-07-07T17:14:19+00:00Haberler|