Country Mobilya Ne Demek?

Country Mobilya Ne Demek

Country Mobilya Ne Demek

Herkesin kendine has bir tarzı vardır. Bazı kişiler sade beyaza boyanmış ve beyaz renk mobilya ile bürünmüş evleri tercih ederken, bazıları da daha renkli, mobilyasında farklı tarzları kullanmayı tercih eder. Eğer yaşam alanınızı tasarlarken duvar ya da mobilyalarda çiçekli desenleri tercih ediyorsanız, berjer koltuk merakınız varsa ve duvar kağıdı gibi dekoratif ürünleri tercih ediyorsanız, tarzınız country mobilyalara uygundur diyebiliriz.

Country kelime olarak “kırsal” anlamına gelmektedir. Genel anlamda eski ya da bilerek eskitilmiş mobilyaların kullanıldığı ve vintage desenlerin tercih edildiği bir tarzdır. Fakat country mobilyalar da kendi içinde farklı tarzlara ayrılabiliyor. İngiliz, Fransız, Amerikan, Rustik country… Şimdi bu tarzlara kısaca bakalım.

Fransız Country Tarzı

Fransız country tarzında en önemli öğe yemek masası ve sandalyelerdir çünkü Fransız kültüründe yemeğin ayrı bir yeri vardır. Sandalyeler genellikle ayrı ayrı renklere boyanmıştır ve yemek masası en çok göz çarpan mobilya olacak şekilde büyüktür. Aynı zamanda mutfaktaki dolaplar da eski görünümlüdür. Fransız country tarzı mobilyayı tamamlayan en önemli öğe çok ince ve beyaz perdelerdir.

İngiliz Country

İngiliz country tarzında ilk dikkati çeken şey eski mobilyaların yanında yeni ve modern tasarımların da yer almasıdır. Bir bakıma eki ile yeni bir araya getirilmiştir. Bu tarzda olmazsa olmaz aksesuarlar vardır. Bu aksesuarlar yaşam alanınızı tamamlayıcı öğeler olarak göze çarpar. Genel olarak bu aksesuarlar arasında kitaplar, lambalar, çiçekler ve mumlar bulunur. Oturma odaları ve salon bölümlerinde beyaz ton ağırlıklı mobilyalar öne çıkmaktadır. Otantik Yemek Odası Takımı modelimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Rustik Country

Rustik country tarzı çoğu kişi tarafından bilinir. Daha çok kırsal hayatın özlemini çeken ancak şehir hayatı yaşayan kişilerin yaşam alanlarında kendilerine kırsal hayatı hatırlatması amacıyla oluşmuş olan bir tarzdır. Rustik country tarzında geniş ve rahat koltuklara çok sayıda yastık eşlik eder. Bu tarzda perdeler klasik kornişlerden ziyade hemen camın üst kısmına asılı olan borulara asılı vaziyettedir. Kumaşların dokuma kumaş olması, rüstik tarzın önemli göstergelerinden biridir.

2018-07-01T13:27:36+00:00Haberler|