Duvar Rengi Önerileri

Duvar renkleri, evimizi ve içindeki eşyaları bize yansıtan, iç dünyamız üzerinde büyük etkisi olan ve yaşam tarzımızı gösteren en önemli konulardan biridir. Genel olarak Türk toplumunda pastel ve sade renkler ön plana çıkarılır ve özellikle evlerimizde bu renkleri kullanmaya özen gösteririz. Fakat bu renklerin yanında duvar rengi olarak tercih edebileceğimiz sıra dışı renklerin de olduğunu unutmayalım.

Odanızda Huzuru Arayanlardansanız

Duvar Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eğer alışılagelmiş renklerin dışına çıkmak ve aynı zamanda odanıza huzur katmak istiyorsanız, Mavi rengini uygun tonlarıyla beraber kullanmanızı tavsiye ederiz. Göz zevkinize en uygun tonu bulduğunuzda, odanızda huzuru da bulacaksınız.

Yaşam Alanınızı Daha Geniş Göstermenin Bir Yolu

Duvar Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Odanızı olduğundan daha geniş ve ferah göstermek isteyenlerdenseniz, sarının beyaza yakın tonlarını kullanmanızda fayda var. Odanızı beyaz rengine yakın tonda olan sarı renkle boyadığınızda, yaşam alanınızın ne kadar geniş göründüğüne siz de şaşıracaksınız. Evinizde ya da ofisinizde dekorasyon çalışması yaptırdığınızda, ilk olarak duvar renginden işe başlandığını akıldan çıkarmayın. Mobilyasını değiştirerek istediği havayı yakalayamayan bireylere işe duvar boyası ile başlamaları tavsiye edilir.

Her bir odayı farklı bir renge boyamaktan ziyade, tek bir rengin farklı tonları da denenebilir. Evin girişi olan koridorda belirlediğiniz rengin en açık tonu uygulandığında, sırasıyla gelen odalar aynı rengin bir üst koyu tonuna boyanabilir. Böylelikle odalar arası renklerde muhteşem bir geçiş tonu yakalayabilirsiniz.

Aydınlık ve Havadar Bir Yaşam Alanı İçin

Aydınlık ve havadar bir yaşam alanı isteyenlerden iseniz, şüphesiz açık renkler ve tonlarını tercih etmelisiniz. Buna karşılık samimi ve sıcak bir atmosfer istiyorsanız, koyu renkleri tercih etmelisiniz. Moda renklere uymaya çalışanlardan olabilirsiniz. Fakat her moda trendinin sizin zevklerinizle uyuşamayabileceğini de aklınızdan çıkarmayın. Dolayısıyla kendinizi modaya ayak uydurmak zorunda hissetmemenizi öneririz. Duvar rengini belirleyici unsur olarak moda renklerinden ziyade size kendinizi iyi hissettirebilecek renkleri seçmeniz daha iyi olacaktır.

Duvar Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Odanız ya da ofisiniz yüksek tavanlıysa ve siz alçak tavan isteyenlerdenseniz, duvarınızı boyarken yapabileceğiniz basit bir hareketle bunu elde edebilirsiniz. Tavan ile duvarı boyadığınız renk arasında 15-20 cm boşluk bırakın. Yani duvarınızı boyarken tavana 15-20 cm kala boyama işlemini bırakın. Böylelikle yüksek olan tavanı daha alçakmış gibi gösterebilirsiniz. Yüksek tavanı alçak göstermenin bir diğer yolu da tavanı duvarlara göre daha koyu bir renge boyamaktır.

Eğer bulunduğunuz odanın daha geniş görünmesini de duvar boyası ile mümkün kılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kısa duvarlarınızı uzun duvarlara kıyasla daha koyu bir renge boyamak olmalı. Boyama işlemi biten odanız için en uygun koltuk takımı için ürünlerimizi incelemenizi öneririz.

2018-05-04T00:08:07+00:00Haberler|