En İyi Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

En İyi Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Hayatımızın önemli bir bölümünün geçtiği uyku zamanının kaliteli olması, geriye kalan diğer zamanların da verimli geçmesi anlamına gelir. En kaliteli mobilyaları, en son model arabaları ya da teknolojik cihazları alırken göstermiş olduğumuz özeni, hayatımızın önemli bir kısmının üzerinde geçtiği yatağı alırken de göstermemiz gerekmiyor mu?

Stresi azaltan yatak alın

Uyku kalitenizin yüksek olması, gün içindeki performansınız açısından çok önemli. Aynı zamanda gün içinde özellikle iş hayatındaki stres ve yorgunluğun giderilmesi için alınabilecek yatakların başında Aloe Vera özellikli yataklar bulunuyor. Bu tür yataklar kısa sürede uykuya dalmanıza yardımcı olacak, sabah daha dinç bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Mevsime göre yatak tercihi

Özellikle son zamanlarda artık bir standart halini almaya başlayan ve aslında çok önemli olan bir detay. Yatağınızın içinde bulunduğunuz mevsime uyum sağlaması, uyku konforu açısından önemli. Bunun için yazlık ve kışlık iki farklı yatak almak yerine, bir yüzeyi yazlık, diğer yüzeyi kışlık olarak ayarlanan yatakları tercih emelisiniz.

Yatağın esnekliğine dikkat edin

Bir yatağın belki de en önemli ve ilk temas anında dikkati çeken özelliği esnekliğidir. Yatağın esnekliğini, içinde kullanılan yay türü belirlemektedir. Farklı yay seçenekleri bulunmakla beraber, sizin için en uygun olanı seçmeniz özellikle bel ve sırt sağlığınız açısından büyük önem arz etmektedir. Bunun için yapmanız gereken, yatağınızı alırken mutlaka kullanılan yay teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmaktır. Sağlık sorularından dolayı sırtını sert yüzeye dayaması gerekenlerin hafif yaylı yatakları seçmemesi uygun olacaktır. Bunun yerine daha sert yay sistemi kullanılan yataklar öncelik verilmelidir.

Bir yatakta aradığınız şey konforsa, içinde kullanılan yay miktarının çokluğuna dikkat etmelisiniz. Multi Spring yay teknolojisi olarak da adlandırılan bu yöntemde yatak içerisinde yoğun bir yay kullanımı söz konusudur. Bununla beraber yatak üzerinde vücut ağırlığınız tüm alana eşit bir şekilde dağıtılmaktadır.

Yatak seçiminde en önemli nokta dekorasyon düşüncesini arka plana itip sağlık faktörünü ön plana almaktır. Unutmayın, en iyi yatak ihtiyacınızı en etkili şekilde karşılayabilen yataktır. Mağazamızda uzman ekibimizden en uygun mobilya ve yatak seçimi konusunda yardım alabilirsiniz.

2018-08-02T22:57:00+00:00Haberler|