Köşe Koltuk Takımı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Köşe koltuk takımları, çoğu zaman dekoratif amaçla düşündüğümüz, ya da evlerimizin dolduramadığımız köşesini doldurmak amacıyla aldığımız mobilya ürünleridir. Alacağınız köşe koltuk takımının, kullanacağınız mekana göre, fonksiyonel özellikleri farklılık gösterebilir. Yataklı modeller ya da geniş hatlı modeller, kullanım amacına göre seçilmelidir. Bununla beraber yaşam alanınızın alacağınız köşe koltuk takıma uygun olması da, mobilyanın kullanılabilirliği açısından önemlidir.

Köşe Koltuk Takımı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Klasik koltuk takımı yerine köşe koltuk takımlarının tercih ediliyor olmasında yaşam alanlarının mümkün olduğunca verimli kullanılmak istenmesi önemli bir rol oynamaktadır. Nitekim köşe koltuk takımlarının yaşam alanlarına daha ferah bir hava kattıkları kesindir.

Köşe koltuk takımı alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız mobilyanın renginin duvar ve zemin rengiyle uyumlu olması. Dekorasyonda bütünlük sağlayabilmek adına zemin ve duvar renginin mobilya rengi ile uyumlu olması önemlidir. Ayrıca alacağınız köşe koltuk takımı eğer desenli bir kumaşa sahip ise, halının düz renkli olması odanıza aynı bir hava katacaktır.

Pofuduk köşe koltuk takımları rahatına düşkün olanların tercih ettiği modellerden. Fakat bunların odalarınızda çok yer kapladığını unutmayın. Eğer yaşam alanınız çok geniş değilse, pofuduk modeller odanızda hareket etmenizi engelleyecek şekilde alanınızı daraltabilir. Yine de bu modelden bir köşe koltuk takımı alacaksanız, mobilyalar geniş olacağından sade renk seçmenizde yarar var. Ayrıca alacağınız köşe koltuk takımının kumaşına da dikkat etmelisiniz. Silinebilir ve leke tutmayana kumaşlar daima tercih ettiğiniz kumaş türleri olmalı.

Fonksiyonel Köşe Koltuk Takımları

Köşe koltuk takımını aynı zamanda yataklı misafir ağırlamak için kullananlar da olabilir. Bu durumda yataklı ya da sandıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Yatak haline dönüşebilen köşe koltuk takımları, yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Şık durması açısından ahşap detaylı özelliklere sahip köşe koltuk takımları yaşam alanınızda ayrı bir atmosfer oluşturacaktır. Fakat ahşap ürünler bütçenizi aşıyorsa, en azından ahşap görünümlü mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Sonuç olarak alacağınız köşe koltuk takımı hem zevkinizi yansıtmalı, hem de zevkinizi yansıtırken yaşam alanınıza uygun olmalı. Bu uyumu sağlamanız durumunda hem konforu yakalayacak, hem de göz zevkinizi bozmamış olacaksınız.

2018-06-09T20:08:55+00:00Haberler|