Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odaları evin en lezzetli köşelerinin oluşturulması aşamasında yabana atmamanız gereken önemli bir konudur. Çoğu zaman salonda bulunmasından dolayı, yemek odası takımları aynı zamanda salon dekorasyonunu da tamamlamaktadır. Bundan dolayıdır ki, yemek odası takımı seçerken salon takımınızla uyumlu modeller seçmeniz, dekorasyonunuzu tamamlamak adına önemli bir adım olacaktır.

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odanızda Modern Çizgileri Yansıtın

Modern hatlara sahip bir yemek odası takımı, modern zamanın tasarım ve dekorasyon fikirlerini tamamlayıcı bir rol oynayacaktır. Kendi zevkinize göre, dilerseniz ahşap üzerinde çizgili desenlerle oluşturulmuş tasarımları seçebilir, ya da sadeliği ön plana çıkaran yemek odalarını tercih edebilirsiniz. Klasik tasarımların daha asil, koyu renklerin daha şık, ahşabın da daha doğal bir görünüm sunduğunu hesaba katarak yemek odası mobilyasını seçmekte fayda var. Bu anlamda hem asil görünen hem de şık duran bir yemek odası takımı için koyu renkli klasik bir takım seçilebilir.

Minimalist Tasarım

Ayrıntıların azlığı ve sadeliğin ön plana çıkarıldığı minimalist yemek odaları da modern bir görüntü sunmak açısından tercih edilebilir. Buradaki asıl amaç mobilyanın göz yormaması ve etkileyici bir atmosfer yaratması. Yemek odası takımınız çoğu zaman diğer mobilyalarla da aynı mekanda bulunacağından, minimalist bir tasarım dekorasyonda karışıklığı da en aza indirecektir.

Yemek Odasında Eşyaların Yerleşimi

Yemek odası takımını yerleştireceğiniz mekanda öncelikle en büyük parçadan işe başlamalısınız. Bunun için ilk olarak yemek masasının yerleştirilmesi gerekir. Genellikle ferah olması bakımından yemek masaları pencerelere yakın köşelere yerleştirilir fakat odanızın tam ortasına yerleştirerek de farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Fakat alanınız küçükse, yemek masasının yerden tasarruf açısından pencere kenarına yerleştirilmesi en mantıklı seçim olacaktır.

Sultan Yemek Odası Takımı

Sultan Yemek Odası Takımı

Yemek odasını yerleştirdiğiniz odanın daha ferah görünmesini istiyorsanız yemek masası ile konsol ve ayna gibi parçaları aynı hizada yerleştirdiğinize emin olun. Zira bu şekilde yerleştireceğiniz aynalı mobilyalar özellikle küçük odaları daha geniş gösterecektir.

Yemek Odasında Renk Seçimi

Yemek odasında tercih edeceğiniz renk misafirlerinizde olumlu bir hava oluşturmalı. Özellikle turuncu, sarı, ve kırmızı tonlar iştah açıcı olduğundan, yemek odası mobilyalarında rahatlıkla tercih edilebilir. Country tarza sahip mobilyalarda kırık beyaz, mavi, açık kahverengi ve yeşil gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

2018-06-17T00:08:18+00:00Haberler|