Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

Yeni evlenenler ya da evini yenileyenler için en önemli konuların başında evin düzenlenmesi aşaması vardır. Evin mobilya ihtiyaçlarının belirlenmesi, alınacak mobilyanın fiyat araştırması ve son olarak mobilyanın adrese teslim edilmesi başlı başına sizi yorabilecek konular arasında bulunmaktadır. Bu yorucu sürecin üstesinden mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde gelmek istiyorsanız, ilk tavsiyemiz alışverişinizi tek bir yerden yapmanız olacak. Mobilyanızı tek bir yerden almanız, hem zaman kaybını en aza indirecek, hem de heyecanla beklediğiniz yeni mobilyalarınızın muhtemelen tek seferde evinizde olmasını sağlayacaktır. Akabe Mobilya mağazamızda konforlu, kaliteli ve modern tasarımlara sahip mobilya çeşitlerini görebilirsiniz. Şimdi yeni ev dekorasyon fikirleri bölümüne geçelim.

Tadilat İşini mobilyaları teslim almadan bitirin

Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

Özellikle yeni evlenen çiftlerin ilk evlerinde tadilat yapmaları gerekebilir. Bu durumda kesinlikle mobilyalar gelmeden tadilat işini bitirmenizi öneririz. Aksi durumda yeni mobilyalarınızın tadilat sürecinde zarar görmesi muhtemeldir. Evinizde mobilyalar varken yapacağınız tadilat işlemi, temizlik sürecinde de sizi yoracağından, mobilyaları teslim alırken tüm temizlik ve tadilat işlerinin bitmiş olduğundan emin olun.

Gereksiz eşyalardan kaçının

Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanınızın geniş olması hem ruhsal hem de duygusal anlamda üzerinizde olumlu bir etki bırakacaktır. Odanızı daha ferah gösterecek duvar renkleri konusunda yayınladığımız yazıya bakabilirsiniz. Yaşam alanınızı ferah göstermenin bir diğer yolu da oda büyüklüğünüze göre tercih edeceğiniz mobilya seçimidir. Şık fakat odanıza göre büyük bir mobilya, size özgür bir yaşam alanı bırakmadığı için istediğiniz olumlu havayı yakalamanıza yardımcı olmayacaktır. Küçük odalar için ince yapılı mobilyaları tercih etmenizde fayda var. Bununla beraber odanızda kullanacağınız tamamlayıcı ürünler, size daha modern bir yaşam alanı sunacaktır.

Mobilyalarınızı Duvara Yaklaştırın

Bazı evlerde mobilyanın odanın neredeyse ortasına doğru yerleştirildiğini görürsünüz. Bu durum tamamen kişinin zevkine bağlıdır. Fakat özellikle kanepenin duvara tam bitişik olmayacak şekilde yaslanması, odanızda size daha fazla yaşam alanı bırakacaktır. Ayrıca oturan kişinin sırtının birilerine dönük olması güvensizlik duygusu yaratacağından, oturma grubunun odanın ortasında yer alması misafirinizin rahat hareket etmemesi anlamına da gelebilir. Odanızı tamamlayıcı en şık oturma grubu modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

Oval dolaplardan ziyade köşeli dolaplar kullanın

Evlerimizin büyük bir kısmı köşeli kolonlarla çevrilidir. Bu durumda kullanacağınız oval yapılı mobilyalar, odanızda kullanılamayan boş alanların oluşmasına neden olacaktır. Bir bakıma alan israfı söz konusu olacaktır. Bunun önüne geçmek için köşeli mobilyalar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle köşeli gardırop modelleri düşünülebilir. Eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirebileceğiniz kapasiteye sahip Yatak Odası takımı modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

2018-05-11T11:29:20+00:00Haberler|