Zemin Rengi ve Mobilya Seçimi

Evimizin ya da iş ortamımızın dekorasyonunu yaparken ilk önce zeminde kullanılan malzemenin kalitesine ve rengine dikkat etmekte büyük fayda vardır. Mobilyalarınızla bütünlük oluşturacağından, zemin renginin zevkinize ve mobilyalarınıza uygun olarak seçilmesi doğru bir adım olacaktır.

Zemin rengini sık sık değiştiremeyeceğinizden, karar verirken gerçekten istediğiniz renk olduğundan emin olmalısınız. Bunun için yaşam alanınızda ağırlıklı olarak hangi renk tonlarının bulunmasını istediğinize karar vermelisiniz. Eğer Mobilyada koyu rengi tercih ediyorsanız, aynı şekilde zeminin rengini de bununla uyumsuzluk içinde olmayacak şekilde belirlemeniz gerekir. Bunun yanında zemin için hangi malzemeyi kullanacağınıza karar vermek de önemlidir. Zira seramik ve beyaz tonlu zeminler daha geniş iç mekanlar sunarken, parke ve koyu tonlu zeminler daha ağır bir yaşam alanı sunmaktadır.

Beyaz ve Ferahlık

Zemin Rengi ve Mobilya Seçimi

Eğer evinizde modern bir görünüme kavuşma istiyorsanız ve fakat alanın darlığından şikayetçiyseniz, kesinlikle beyaz tonlu zemin rengini seçmeniz gerekiyor. Bunun yanında kullanacağınız mobilyaların da açık tonda olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde modern bir görünüm ve ferah bir ortam elde edebilirsiniz.

Sıcaklık ve Doğallık

Zemin Rengi ve Mobilya Seçimi

Eğer yaşam alanınızda daha sıcak ve doğal bir ortam arayanlardansanız, zemin için ahşap rengini tercih edebilirsiniz. Zeminin ahşap rengiyle yenilenmesi sıcak ve doğal bir ortam için yeterli olmayacaktır. Buna mobilyaların da uygun tonda eşlik etmesi istenilen ortamı oluşturmada etkili olacaktır. Ahşabın açık ve koyu tonlarını bir arada kullanarak tam istediğiniz havayı elde edebilirsiniz.

Duvar Rengi Uyumu

Daha önceki yazılarımızda duvar renginin önemine de değinmiştik. Dekorasyonda en ufak ayrıntıların dahi görünüm açısından çok önemli olduğunu düşündüğümüzde, zemin renginin yanında duvar renginin de uyumlu olması çok önemlidir. Bu anlamda duvar renginin zemine ya da zemin renginin duvar rengine göre seçilmesi önemlidir. Duvarları zemin renginin tam tersi bir renge boyayarak ya da zemin renginin farklı bir tonuna boyayarak uyumlu bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Duvar ve zemin uyumunu oturma grubu, yemek odası ya da yatak odası mobilyalarıyla devam ettirerek göz zevkinizi bozmayan ve gözünüzü yormayan bir tasarım elde etmeniz hiç de zor değil.

 

2018-07-26T10:40:31+00:00Haberler|